Instalacja Visual Studio

Środowisko Programistyczne

Aby zacząć programować w C ++ na silniku Unreal Engine, potrzebujesz zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE). Domyślnym IDE używanym przez Unreal Engine w systemie Windows jest Visual Studio.

Inną opcją IDE jest Visual Studio Code, który jest dostępny dla systemów Windows, Linux oraz Mac. Istnieje również wersja Xcode, która jest szeroko stosowana na komputerach Mac.

Środowisko IDE ma kompilator, który jest używany do konwersji kodu tekstowego C ++ na program.

Do programowania w Unreal Engine można użyć wersji Community programu Visual Studio. Najnowsza wersja dostępna w 2020 r., to Visual Studio 2019, który możesz pobrać bezpośrednio z tego linku:

https://visualstudio.microsoft.com/pl/vs/community/

Podczas instalowania programu Visual Studio 2019 zostanie wyświetlony ekran umożliwiający wybranie składników do zainstalowania. Przewiń ekran w dół, aż znajdziesz opcję Game Development with C ++. Zaznacz tę opcję, jak pokazano na poniższym obrazku:

Przyjrzymy się nieco Visual Studio, kiedy stworzymy nasz pierwszy projekt w C ++ w Unreal Engine. Następne artykuły skupią się na kodzie C ++, a ty będziesz go mógł śledzić niezależnie od wybranego IDE.


Źrodło:https://romeroblueprints.blogspot.com/2020/07/installing-visual-studio.html