Wiadomości i Informacje Społeczności – 01.10.2020

Mortal Shell

Studio Cold Symmetry odniosło duży sukces wpuszczając na rynek swój debiutancki tytuł o nazwie Mortal Shell, a sam Truest Reviews nazwał ową produkcję “jedną z największych niespodzianek roku na rynku gier. Epic Games zrealizowało ciekawy wywiad z twórcami opowiadający o początkach i drodze małego studia w game industry. Cały wywiad jest dostępny pod tym linkiem.

Opowiadają oni o początkowych zmaganiach, konceptualizacji tytułu z pluginem Dungeon Architect, a także możliwościach jakie dostarcza Unreal Engine 4 przy tworzeniu nowych produkcji.

Twórcy podzielili się również doświadczeniami i wskazówkami.

At first, put your ego aside and look for partners, not employees. Never lose the big picture. When it comes to planning, set realistic but challenging goals with strict deadlines, and make sure those deadlines are met before you jump into polishing fun details. 

Zespół Mortal Shell


Nowe Webinaria

W nowym odcinku serii Webinaria zostały omówione efekty VFX jakie są możliwe do uzyskania posiłkując się silnikiem w branży filmowej.

Po obejrzeniu tego webinarium nauczysz się:

  • Przygotowywać i eksportować meshes do rigid body animation przy użyciu 3ds Max oraz narzędzia Unreal Engine Pivot Painter Tool
  • Tworzyć vertex shader przy użyciu submesh pivots
  • Używać dane assetów by dostosowywać blueprinty dla artystów
  • Tworzyc Ripple effect


Kinematografia w UE4 – Od Pomysłu PO Pitchivs

Od pomysłów po tworzenie materiałów na przykładzie twórcy filmów Hasrafa ‘Haz” Dulull. Opis wdrażania sotryboardingu przy użyciu narzędzi UE4 został opisany szczegółowo w tym artykule.


Symulator Real-Time wspierający testowanie pojazdów autonomicznych

Ciekawy artykuł dotycząca podejścia pojazdów autonomicznych oraz testowania funkcjonalności za pomocą narzędzie Unreal Engine 4. Grupa z Uniwersytetu Warwick pracuje nad implementacją pojazdów autonomicznych, sensory, czujniki (human sensor) oraz komunikacja.

Symulator 3xD służy do testowania systemów autonomicznych w normalnych warunkach pracy w środowisku reprezentującym świat rzeczywisty. W prawdziwym świecie jesteś ograniczony warunkami takimi jak pogoda czy ruch uliczny i nie możesz niezawodnie i bezpiecznie odtworzyć złożonych sytuacji. Dzięki symulacji jesteśmy w stanie przetestować autonomiczny system awaryjny, a samo podejście hybrydowe symulatora 3xd umożliwia określenie, jak ludzie reagują na sytuacje oraz jak wchodzą w interakcje z technologią i czy jej bardzo ufają.


Koalicja APP FAIRNESS

The Coalition for App Fairness to niezależna organizacja non-profit założona przez wiodące w branży firmy w celu propagowania wolności wyboru i uczciwej konkurencji w całym ekosystemie aplikacji. Główne omawiane problemy przez App Fairness dotyczą:

  • Polityki antykonkurencyjne: Apple wykorzystuje kontrolę nad systemem operacyjnym iOS, aby faworyzować siebie, kontrolując produkty i funkcje dostępne dla konsumentów. Firma wymaga od producentów ograniczenia opcji oraz zmusza programistów do sprzedaży za pośrednictwem swojego sklepu App Store, dodatkowo poruszane są kwestia
  • 30% “podatku od aplikacji” od twórców i konsumentów – Apple Store pobiera 30% ceny zakupu. Sugerują, że żadna inna opłata transakcyjne w żadnej innej branży nie jest bliska tej kwocie – powoduje to znaczne obniżenie siły nabywczej konsumentów oraz zmniejsza przychody deweloperów. Podatek od aplikacji nakładany na aplikacje, które konkurują bezpośrednio z tymi sprzedawanymi przez Apple, stawia konkurencje w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej
  • Wolności konsumenckiej – jeśli konsumenci chcą korzystać z nowoczesnego urządzenia mobilnego, to Apple pobiera podatek, którego nikt nie może uniknąć. Żadnej konkurencji, żadnych opcji – zerowe możliwości. Zasady Apple App Store to więzienie, za które konsumenci muszą płacić i od których deweloperzy nie mogą uciec.

Jeśli jest ktoś zainteresowany inicjatywą, może bezpośrednio dołączyć do organizacji wypełniając ten formularz. Wśród założycieli znajdziemy takie firmy jak:


Projekty Społeczności

Bird House, Arturo Serrano

Projekt Meika zrealizowany przez francuskich studentówZa Darmo Do Pobrania