Wykorzystanie Platformy Unreal Online Learning

Niezależnie czy zajmujesz się grami, renderingiem, projektami architektonicznymi lub kinematografią w Unreal Engine 4 znajdziesz coś dla siebie na oficjalnej platformie learningowej.

W poniższym artykule specjaliści od różnych branż opowiadają jak wykorzystali platformę do uzupełniania wiedzy.

Peter Sedlacek jest niezależnym specjalistą ds. Wizualizacji, którą zajmuje się już od 10 lat zawodowo opowiedział o wykorzystaniu Unreal Engine 4 w swoim środowisku oraz polecił kursy prowadzone przez Sjoerda De Jonga które zagłębiały się w różne koncepcje dostępne w silniku.

Jak sam twierdzi: “nie wystarczy mu nauczenie się przycisków, a a zrozumienie jak działa ta technologia oraz szczegółowe wyjaśnienie jak działa silnik”. Docenił on wyselekcjonowane kursy dostępne na platformie online prowadzane przez specjalistów oraz kategoryzację dostępną z poziomu panelu Unreal Learning Online.

Taylor Ellis to specjalista od kinematografii oraz producent muzyczny, który niedawno wyprodukował teledysk do piosenki Forgotten całkowicie w Unreal Engine.

Jak sam twierdzi, jego studio Aspn nie ma formalnego doświadczenia w tworzeniu gier czy styczności z tym narzędziem. Nie przeszkodziło mu to jednak w korzystniu z platformy Unreal Online Learning do uczenia się, a dzięki niektórym zasobom rynkowym Quixel, które oferuje wysokiej jakości modele stworzone metodą fotogrametrii.

Dodał, że w tym projekcie był jednoosobowym zespołem, a narzędzia, które firma Epic udostępniła całkowicie za darmo pozwoliła na stworzenie animowanego teledysku. Kursy wprowadzające oraz te z kategorii Film/Television uznał za najbardziej pomocne. Dodał także, że używa tego narzędzie do wielu innych aspektów tworzenia filmów takich jak listy ujęć czy storyboardy.

Aaron Betts jako student sztuk pięknych zaczął używać UE4 kilka miesięcy temu, ponieważ widział potencjał w oprogramowaniu i rodzajach projektów, które można było wykreować za pośrednictwem zestawu narzędzi. Ukończył on też swój pierwszy film po zaledwie jednym miesiącu szkolenie w Unreal Engine. Jak sam twierdzi był bardzo zaskoczony, że Epic oferuję szeroką gamę darmowych kursów dostępnych bezpośrednio z oficjalnej platformy.